Эл аралык илимий-практикалык конференциясы

КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН МАДАНИЯТ, МААЛЫМАТ, СПОРТ ЖАНА ЖАШТАР САЯСАТЫ МИНИСТРЛИГИ

КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН БИЛИМ БЕРУУ ЖАНА ИЛИМ МИНИСТРЛИГИ

«КЫРГЫЗ САЛТТЫК МУЗЫКА» фонду

ЕВРАЗИЯЛЫК ДИЗАЙНЕРЛЕР СОЮЗУ

КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН ДОЛБЕРЧИЛЕРИ СОЮЗУ

ЕВРАЗИЯЛЫК ЭЛ АРАЛЫК УНИВЕРСИТЕТИ

МААЛЫМАТ КАТЫ

Урматтуу достор жана кесиптештер!

Евразиялык Эл аралык университети сиздерди Эл аралык илимий-практикалык конференцияга катышууга чакырат

«САЛТТЫК МУЗЫКАЛЫК ИСКУССТВО ЖАНА ЭТНОДИЗАЙН»,

Салттуу музыка күнүнүн 20 жылдыгына жана Бүткүл дүйнөлүк дизайн күнүнө арналган,

2024-жылдын 24-апрелинде Кыргыз Республикасынын Бишкек шаарында өтөт

Конференциянын иши төмөнкү негизги багыттар боюнча пландаштырылган:

1. Салттуу маданияттын жана музыкалык искусствонун теориясынын жана практикасынын актуалдуу проблемалары.
  2. Маалыматтык коомдогу салттуу музыкалык искусство жана этнодизайн.

Конференциянын жумушчу тилдери: кыргыз, орус, англис.

Катышуу формасы: жеке жана сырттан оффлайн/онлайн режиминде.

Конференцияга катышууну каалагандар баяндамаларын 2024-жылдын 10-апрелине чейин eiu.prorector2023@gmail.com электрондук дарегине жөнөтүшү керек.

• конференцияга катышууга арыз (1-тиркемедеги арыздын үлгүсүн караңыз);
  • отчеттун тексти (2-тиркемедеги макалаларды форматтоого талаптарды караңыз).

Издери жана ISSN менен материалдардын электрондук жыйнагын чыгаруу пландаштырылууда.

Көрсөтүлгөн мөөнөттөн кийин келип түшкөн, ошондой эле конференциянын темасына жана каттоо эрежелерине туура келбеген материалдар жарыяланбайт.

Макаланын же баяндаманын оригиналдуулугуна автор өзү жооп берет. Конференциянын материалдарынын жыйнагында жарыялоо акысыз.

Иш-чарага катышуу менен байланышкан бардык чыгымдарды жөнөтүүчү тарап же катышуучулардын өздөрү төлөйт.

Сурап ​​билуу телефону: WhatsApp: +996 507 88 08 88; +996 553 88 08 88.

Уюштуруу комитети бул маалыматты кызыкдар тараптарга таратканыңыз үчүн сизге ыраазы болот.

Авторлор үчүн эрежелер
Үлгү дизайн