ЕЭУти Кыргызстанда Болон процессин ишке ашыруу боюнча семинарга катышты

2024-жылдын 20-июнунда Кыргызстандагы Улуттук Эразмус+ Кеңсеси Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлиги менен биргеликте Болон процессинин принциптерин жогорку билим берүү системасына киргизүү боюнча семинар уюштурду. Иш-чарага ЕЭУнун ректору, декандын орун басары, кафедра башчысы жана сапатты башкаруу системасы бөлүмүнүн башкы адиси катышты.

Семинардын максаттары:

• Болон процессинин принциптери менен таанышуу
  • Кыйынчылыктарды жана перспективаларды талкуулоо
  • Тажрыйбаны жана алдыцкы тажрыйбаны алмашуу
  • ЖОЖдор үчүн рекомендацияларды иштеп чыгуу

Спикерлер:

• Абазбек уулу Расул, Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министринин орун басары
  • Нурмагамбетов Амантай Абилхайрович, «Жогорку билим берүүнү өнүктүрүү улуттук борборунун» директорунун кеңешчиси (Казакстан)
  • Омирбаев Серик Мауленович, IT университетинин м.а.ректору, Астана ш., Казакстандагы жогорку билим берүүнү реформалоо боюнча Улуттук эксперттер тобунун төрагасы.
  • Светлана Рустамовна Сирмбард, Адам университетинин ректору
  • Жылдызбек Жакшылыкович Жакшылыков, Эл аралык Ала-Тоо университетинин ректору
  • Оңолкан Уманкулова, Билим берүүнүн сапатын камсыздоо боюнча EdNet аккредитация агенттигинин президенти