Евразия эл аралык университетинде Diwali майрамы!

11-ноябрда Евразия эл аралык университетинде медикобиологиялык жана клиникалык дисциплиналар кафедрасы(МБиКД) тарабынан уюштурулган жаркын жана эсте калаарлык майрам болуп өттү. Diwali, ошондой эле жарыктар фестивалы катары белгилүү, дүйнөнүн ар кайсы бурчтарында белгиленүүчү эң маанилүү жана кызыктуу индус майрамдарынын бири.
Университеттин студенттери жана кызматкерлери бул маданий майрамды белгилөө үчүн чогулуп, МБиКД кафедрасы тарабынан даярдалган ар түрдүү иш-чараларга катышышты.
Майрамдык программада салттуу бийлер, музыкалык спектаклдер жана чай кечеси көрсөтүлдү.
Diwali Евразия эл аралык университетинде билим берүү процессинде маданий ар түрдүүлүктүн жана өз ара түшүнүшүүнүн маанилүүлүгүн баса белгилеп, ар түрдүү улуттардын жана маданияттардын студенттерин бириктирүү үчүн эң сонун окуя болду. Бул ошондой эле бардык катышуучулар үчүн Индия маданиятынын жана салтынын уникалдуу аспектилерине сүңгүп, өздөрүнүн горизонтторун кеңейтүү жана маданияттар аралык өз ара аракеттенүүнү тереңдетүү үчүн эң сонун мүмкүнчүлүк болду.