Rosan Import Export Company Limited компаниясынын башкаруучу директору менен келишимге кол коюу

2024-жылдын 6-июнунда – Евразиялык эл аралык университетине “Rosan Import Export Company Limited” компаниясынын башкаруучу директору С.М.
Шахинуззаман.

Иш сапардын максаты - 2024/2025 жана 2025/2026-окуу жылдарында Бангладештен студенттерди университетке жеткирүү боюнча олуттуу келишимге кол коюу.
Бул келишимге кол коюу Евразиялык эл аралык университетине эл аралык кызматташуу жана чет элдик студенттерди тартуу жаатында жаңы перспективаларды ачат.
Студенттик камсыздоо келишими Бангладештен студенттерди акы төлөнүүчү негизде жалдоону карайт, бул маданий алмашууну жана билим берүү тармагындагы эл аралык өз ара аракеттенүүнү өнүктүрүүгө салым кошот.

Евразиялык Эл аралык университети инновациялык изилдөө жана тажрыйба алмашуу үчүн аянтча түзүп, дүйнөнүн бардык өлкөлөрүнөн келген студенттерди жана окутуучуларды тартуу борбору катары позициясын бекемдөөдө.