ОПТИКАЛЫК КОГЕРЕНТТИК ТОМОГРАФИЯ БОЮНЧА ГРИГОРИЙ ГЕЛИКОНОВДУН ЛЕКЦИЯСЫ

ОПТИКАЛЫК КОГЕРЕНТТИК ТОМОГРАФИЯ БОЮНЧА ГРИГОРИЙ  ГЕЛИКОНОВДУН ЛЕКЦИЯСЫ

5-октябрда «Оптикалык когеренттик томография» деген темада лекциясы өткөрүлдү.Иш-чаранын лектору көрүнүктүү окумуштуу жана физика-математика илимдеринин доктору, илим жана техника жаатындагы Россия Федерациясынын Мамлекеттик сыйлыгынын лауреаты Григорий Валентинович Геликонов болду.

Геликонов лекциянын катышуучуларына оптикалык когеренттик томография тармагындагы азыркы изилдөөлөр менен тааныштырып, бул методдун азыркы илимий жана медициналык изилдөөлөрдөгү маанисин баса белгиледи. Ал ар кандай материалдардын түзүлүшүн талдоо үчүн томографияны колдонуу боюнча өзүнүн жеке илимий ачылыштары жана практикалык тажрыйбасы менен бөлүштү.

Университеттин кызматкерлери, студенттери жана профессордук-окутуучулук курамы татаал илимий концепцияларды кеңири аудиторияга жеткиликтүү кыла алган Хеликоновдун ачык-айкын жана кызыктуу түшүндүрмөлөрүнө абдан ыраазы болушту.

Лекция кызуу талкууларды жана суроолорду жаратып, угуучулардын предметке болгон кызыгуусун баса белгиледи.

Университет Григорий Валентинович Геликоновго илимий билимдерди өнүктүрүүгө жана окуу процессин байытууга кошкон баалуу салымы үчүн ыраазычылык билдирет.