Чет элдик студенттерди камсыздандыруу-2023

Жарыя

Кыргыз Республикасынын Министрлер Кабинетинин 450-б 04.08.2023-ж.буйругун аткаруу жана 2023-2024-окуу жылына карата милдеттүү медициналык камсыздандыруу системасын өркүндөтүү боюнча Жол картасын ишке ашыруу максатында, Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигинин 02-2/9284 17.10.2023-ж. буйругуна ылайык, чет өлкөлүк студенттер милдеттүү түрдө медициналык камсыздандыруудан өтүшү керек.
Евразия эл аралык университети Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу Милдеттүү медициналык камсыздандыруу фондунун (мындан ары - ММК) Бишкек аймактык башкармалыгынын директору менен келишимге кол койгондугун маалымдайбыз.
Милдеттүү медициналык камсыздандыруунун негизги программасы аркылуу эл аралык студент жеңилдетилген медициналык кызматтарды ала алат. Бул үчүн студент Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн 151-ж. 28.02.2012-ж. токтому менен бекитилген Милдеттүү медициналык камсыздандыруу полиси жөнүндө Жобого ылайык ММК Полисин сатып алышы керек.