Кыргызстан мусулмандарынын дин башкармалыгы университетке барды

Кыргызстан мусулмандарынын дин башкармалыгынын (КМДБ) өкүлдөрү Евразиялык эл аралык университетинин ректораты (ЕЭУ) менен медреселерде окуп жаткандардын билим деңгээлин жогорулатуу мүмкүнчүлүктөрүн талкуулоо максатында жолугушту. Жолугушууда диний көз караштагы окуучуларга университеттен жогорку билим алууга мүмкүнчүлүк берүү сунушталды. Университеттин ректору А.Т. Баймулдинова абитуриенттердин ЖРТнын 110 баллдан баштап жогорку окуу жайларына өтүү укугу тууралуу маалымат берди. Ага чыгармачыл адистиктер жана ЖРТсыз тапшыруу мүмкүнчүлүгүн камтыган кеңири багыттар сунушталды. Окуу процессинде кош окутууну колдонуу белгиленген. КМДБ медресе окуучулары арасында кесипке багыт берүүчү иш-чараларды уюштурууда кызматташууну сунуштап, кызыгуусун билдирди.